Świdnik: Trwa zbiórka dla rodziny poszkodowanej w pożarze

Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny Gołofitów. Sześcioosobowa rodzina w pożarze stracili cały dobytek życia. Do tragedii doszło 2 kwietnia, na poddaszu bloku przy ulicy Reja w Świdniku.

Z pomocą natychmiast ruszyli świdniczanie. Przyjaciele rodziny rozpoczęli składkę na stronie www.zrzutka.pl. Cała uzbierana kwota zostanie przeznaczona na remont mieszkania i bieżące potrzeby poszkodowanych. Do tej pory wsparcia udzieliło 815 osób. Wspólnymi siłami udało się zebrać 88 503 zł. Co oznacza, iż do potrzebnych 100 tys. zł brakuje tylko nieco ponad 11,4 tys. zł.

– Dzieci Cyryl – lat 4, Marcel – lat 6, Antoś – lat 14, Igor -lat 17, mama Marta i tata Janek pozostali tylko w tym, co mieli na sobie. Ich mieszkanie jest doszczętnie zniszczone. W tej chwili nie nadaje się do zamieszkania. Wymaga generalnego remontu, łącznie z odtworzeniem konstrukcji dachu. A za tym idą duże nakłady finansowe. Niezbędne są również środki na odtworzenie przedmiotów codziennego użytku. Począwszy od ubrań, butów, poprzez meble, książki do szkoły, pościel, podstawowy sprzęt AGD, itp. Pożar strawił większość, reszta nie nadaje się do użytku ze względu na okopcenie czy zalanie. Sami nie udźwigną tego problemu, dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o wpłatę nawet najdrobniejszej kwoty – piszą na stronie zbiórki przyjaciele Państwa Gołofitów.

Wszystkie osoby, które chciałyby dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć rodzinę, mogą to zrobić za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/9jxr9g. Obecnie, każda złotówka jest ważna!

Źródło/foto: UM Świdnik