Biłgoraj: Niepełnosprawni artyści na scenie BCK

22 października sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury należała do niepełnosprawnych artystów.  Wszystko za sprawą XVII Biłgorajskiego Przeglądu Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych.

Na scenie wystąpili artyści przybyli z całego regionu. Prezentowali oni swój dorobek artystyczny poprzez występy teatralne oraz popisy wokalne. Młodsze i starsze osoby dotknięte niepełnosprawnością z Biłgoraja i okolicznych miejscowości uczestniczyły w XVII Biłgorajskim Przeglądzie Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych.

Na wstępie głos zabrał Bogusław Ciosmak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju. Życzył on występującym na scenie artystom jak najlepszych występów. Na scenie wystąpili podopieczni placówek z Biłgoraja, Lublina, Teodorówki i Józefowa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zgromadzona publiczność była pod wielkim wrażeniem umiejętności artystycznych osób występujących na scenie. Organizatorem Przeglądu był Warsztat Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju.