Powiat rycki/Dęblin: Amatorzy kawy i czekolady w rękach mundurowych

W jednym z obiektów handlowych na terenie Dęblina doszło do kradzieży wyrobów alkoholowych i spożywczych. Jednego ze sprawców udało się zatrzymać pracownikom sklepu, natomiast drugi uciekł. Funkcjonariuszom dęblińskiej komendy udało się namierzyć i zatrzymać drugiego ze sprawców. W samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, kryminalni znaleźli 170 czekolad i 39 kaw.

W ubiegły czwartek dyżurnego dęblińskiego komisariatu poinformowano o zatrzymaniu złodzieja w jednym z marketów na terenie miasta. Funkcjonariusze skierowani na miejsce ustalili, że zatrzymany w sklepie 22-latek dokonał kradzieży wyrobów alkoholowych oraz artykułów spożywczych na łączną sumę blisko 500 złotych. Jak się jednak okazało młody złodziej nie działał sam. Drugiemu z mężczyzn udało się jednak uciec zanim na miejsce dotarł policyjny patrol.

Mundurowi w toku prowadzonych działań wytypowali samochód, którym prawdopodobnie poruszali się sprawcy kradzieży. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Osobową hondę zlokalizowano pod innym sklepem. Nieumundurowany patrol dęblińskich policjantów po pewnym czasie namierzył drugiego ze sprawców. 27-letni mieszkaniec gminy Tłuszcz wpadł w ręce mundurowych kiedy podszedł do wskazanego pojazdu. Kryminalni w aucie ujawnili ponad 30 opakowań kawy i 170 czekolad o wartości ponad 1300 złotych. Skradzione artykuły spożywcze pochodziły z dokonanych w tym samym dniu kradzieży z marketów w Rykach i Garwolinie. Mężczyzn aresztowano. Zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Za dokonane kradzieże grozi im kara więzienia do 5 lat. 

Źródło/Fot.: KPP Ryki