Od poniedziałku ruszyła nowa inicjatywa Biblioteki – Centrum Kultury w Dominowie, zorganizowana na czas pandemii. Akcja przebiega pod hasłem „Głusecka kultura w kwarantannie” i ma na celu przybliżenie szerokiej publiczności twórczości mieszkańców gminy.
Jako pierwsza swoje prace zaprezentowała Aleksandra Ryś z Kalinówki. Młoda artystka jest studentką trzeciego roku medycyny oraz florystką realizującą swój talent w firmie rodzinnej.
– Interesuję się malarstwem od niedawna. Od dziecka uwielbiałam wszystkie zajęcia plastyczne w szkole, warsztaty aktorskie, wokalne… Człowiek orkiestra. Jednak trochę później plany życiowe uległy zmianie. Dostałam się na wymarzone studia lekarskie i czas na pasje się skończył. Teraz malarstwo jest dla mnie bardzo dobrą odskocznią i chwilą dla siebie. – Informuje Pani Aleksandra w rozmowie z naszą redakcją.
Zapytaliśmy również o to, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w tej inicjatywie.
– Myślę, że to sprawa nad, którą nie musiałam się długo zastanawiać. Cieszę się, że ktoś zainteresował się tym tematem, bo zdecydowanie warto o tym mówić. Myślę, że ta akcja zwróci uwagę odbiorców na to, jak wiele utalentowanych osób znajduje się w naszym otoczeniu.
Kolejne Galerie już wkrótce!
Kolejne galerie będzie można oglądać na oficjalnym profilu Biblioteki – Centrum Kultury na Facebooku, oraz na stronie internetowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk. Organizatorzy zapraszają nie tylko do odwiedzania wirtualnej galerii, ale również do jej współtworzenia.
– Wiemy, że w naszym środowisku jest dość liczna grupa malarek, ale być może znajdą się również inni lokalni twórcy, z którymi do tej pory nie współpracowaliśmy, a którzy chcą dać się poznać szerszej publiczności – zachęcają autorzy pomysłu.
– Myślę, że warto włączyć się do tej akcji przede wszystkim dla siebie. Chęć pokazania swoich prac szerszemu gronu odbiorców podnosi naszą samoocenę, zwłaszcza kiedy są one odbierane pozytywnie. Poza tym to kolejne nowe doświadczenia, które mogą nas czegoś nauczyć oraz zachęcić innych do dzielenia się swoją twórczością – Dodaje Pani Aleksandra Ryś.
Wszystkich zainteresowanych twórców zapraszamy do kontaktowania się z BCK w celu ustalenia szczegółów. Informacje można przekazywać telefonicznie pod numerami: 81 75 19 005 lub 505 667 300.
(fot. BCK w Dominowie)
Źródło: IAS24.eu
Polecamy także:
Tomaszów Lubelski: Miejskie obchody Święta Niepodległości
Zamość: Najmłodsi poznają Orła Białego
Spora subwencja dla KUL. Umowa została podpisana
Jarosławiec: Zderzenie z pociągiem
Comments 4