Gmina Hrubieszów: Nowy sprzęt dla OSP

Do pięciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Hrubieszów trafiło dziś (16.01) nowe wyposażanie. Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości.

Druhowie otrzymali sprzęt, który bardzo szybko się zużywa, ale jest niezbędny w ich pracy. Są to m.in. specjalistyczne rękawice, kombinezony, buty oraz hełmy.

Sprzęt będzie nam służył w skuteczniejszych działaniach ratowniczo-gaśniczych. Służył będzie mieszkańcom okolicznych miejscowości – podkreśla st. ogn. Sławomir Jaskorski, komentant OSP w Hrubieszowie.

Radości z doposażenia OSP w Gminie Hrubieszów nie kryje także wójt Tomasz Zając.

W akcjach ratowniczych strażacy muszą być zaopatrzeni w profesjonalny sprzęt. Niosąc pomoc, muszą dbać o własne życie i zdrowie  – zaznacza wójt.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości. W jego przekazaniu w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Hrubieszów z siedzibą w Wołajowicach wziął udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Środki, które pochodzą od przestępców, są przekazywane pokrzywdzonym. Dzieje się to za pośrednictwem strażaków, którzy swą służbę pełnią bezinteresownie – mówił wiceminister Romanowski.

Koszt zakupionego sprzętu to ponad 36. tys. złotych.