Gmina Poniatowa: Informacja o odłączeniu prądu z powodu niedopłaty? Uwaga! To może być oszustwo!

Policja apeluje o zachowanie czujności i ostrożność ze względu na działania oszustów podszywających się pod PGE i rozsyłanie fałszywych smsów. W wysyłanych wiadomościach zawarty jest link oraz informacja o rzekomo nieuregulowanych płatnościach.  

W taki właśnie sposób oszukano i okradziono mieszkankę gminy Poniatowa. Pokrzywdzona otrzymała na telefon sms z treści, którego wynikało, że zalega z płatnością za prąd na kwotę ponad 3 złotych i w związku z tym zaplanowano odłączenie energii elektrycznej. W wiadomości znajdował się także link do płatności. Niestety, kiedy pokrzywdzona zalogowała się na stronie, aby uregulować zaległość dostęp do jej konta bankowego uzyskał także autor wiadomości. W efekcie oszust wypłacił z jej konta kwotę 6899 złotych.

Apelujemy o ostrożność i zachowanie czujności. Fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów. W przypadku otrzymania SMS-a z informacją o konieczności uiszczenia jakichkolwiek należności, należy zignorować taką wiadomość, nie otwierać żadnych linków znajdujących się w wiadomościach i skontaktować się z nadawcą wiadomości poprzez oficjalnie podany numer telefonu. Takie zasady ostrożności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek ze strony oszustów.

Źródło/Fot.: Policja Lubelska