Gmina Serniki: Ciągnik rolniczy z układem kierowniczym wiązanym na sznurku

W poniedziałkowe popołudnie lubartowscy mundurowi zatrzymali pijanego traktorzystę. 35-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu i bez uprawnień poruszał się ciągnikiem rolniczym, po jednej z dróg w Gminie Serniki. Pojazd nie był zarejestrowany i miał niesprawny układ kierowniczy, związany sznurkiem.

Funkcjonariusze z KPP w Lubartowie podczas patrolu jednego z rejonów służbowych w Gminie Serniki, zauważyli jadący wężykiem rolniczy ciągnik, wypełniony surowcem drzewnym. Policjanci, chcąc sprawdzić stan trzeźwości traktorzysty po wielokrotnie wydawanych sygnałach świetlnych i dźwiękowych w końcu zatrzymali pojazd. Przeprowadzone badanie wykazało obecność 2,5 promila alkoholu we krwi kierującego. Ponadto na jaw wyszło, że ciągnik nie jest zarejestrowany. Mało tego, nie ma ubezpieczenia, ani ważnego przeglądu technicznego, a jego 35-letni, nietrzeźwy kierowca nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania. Kiedy mundurowi dokładnie obejrzeli ciągnik, dostrzegli związany sznurkiem, niesprawny układ kierowniczy.

35-letni mieszkaniec gminy Serniki za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. W związku z tym grozi mu grzywna oraz kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna musi także dokonać wpłaty 5 tysięcy złotych na UFG za prowadzenie pojazdu bez ważnego ubezpieczenia. Funkcjonariusze wezmą także pod lupę przewożony surowiec drzewny oraz źródło jego pochodzenia.

Źródło/Fot.: KPP Lubartów