Janów Lubelski: Światowa premiera!

A teraz jako pierwsi na świecie prezentujemy nową piosenkę o Ziemi Janowskiej. Autorem jest Sylwester Bernaciak. Mieszkaniec Janowa Lubelskiego od 20 lat komponuje muzykę, a inspiracją są piękna miejsca Lubelszczyzny.

Co ciekawe maestro Sylwester urodził się w Starachowicach. Do Janowa Lubelskiego przywiała go miłość pochodząca z powiatu janowskiego. Do Janowa przeprowadził się w 2008 roku. Jest byłym wykładowcą Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, a teraz prowadzi szkołę muzyczną w Janowie Lubelskim.  Jest też autorem „Elementarza małego pianisty”, który jest innowacyjnym podręcznikiem zawierającym 101 ćwiczeń i utworów ułożonych progresywnie. I cały czas sporo koncertuje i komponuje.

 – Napisałem, nagrałem i zaśpiewałem piosenkę do wiersza janowskiego poety Ryszarda Martyny. Wiersz mówi o Ziemi Janowskiej. Zmontowałem klip filmowy który przedstawia zdjęcia wszystkich siedmiu gmin wchodzących w skład powiatu janowskiego – Czyli całej Ziemi Janowskiej. Film i piosenka ma na celu promocję wizerunki powiatu janowskiego – mówi nam Bernaciak.

„Ziemio Janowska” to wcale nie pierwsza kompozycja Sylwestra Bernaciaka o naszym regionie. Utwór o Frampolu prezentuje się tak.

https://www.youtube.com/watch?v=P7dRUKyCfIg

A to z kolei wcześniejsza piosenka Sylwestra Bernaciaka. Ta już o samym Janowie Lubelskim.

Na koniec najważniejsze. Oto i kompozytor. Pozdrawiamy! To o jakim mieście będzie teraz piosenka?

www.lubelskie.info