Łęczna: Pościg za kierowcą z promilami

Policjanci z łęczyńskiej drogówki po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Toyota. Kierowca zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego a następnie podjął próbę ucieczki. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 65- letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci podjęli pościg za uciekającym kierowcą, jednocześnie dając wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Niestety, mężczyzna nie reagował na nie i dalej kontynuował jazdę. Do zatrzymania pojazdu doszło na ulicy Leśnej. Za kierownicą siedział 65-letni mieszkaniec Chełma. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.  Z kolei za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło/Foto: policja lubelska