Lubelskie: Dwaj bracia zatrzymani za posiadanie narkotyków.

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch braci z gminy Niemce za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyźni podczas interwencji policjantów naruszyli ich nietykalność, jak również zmuszali ich do odstąpienia od czynności służbowych. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli w ich domu prawie 100 gramów marihuany i amfetaminy. Bracia usłyszeli już zarzuty.

W poniedziałek (31.05) policjanci z komisariatu w Niemcach weszli na teren jednej z posesji na terenie gminy. Z informacji którymi dysponowali funkcjonariusze wynikało, iż mieszkający tam bracia mogą być w posiadaniu narkotyków. Na miejscu okazało się, że jeden z mężczyzn nie chce wpuścić funkcjonariuszy na posesję. Gdy policjanci podjęli dalsze kroki mężczyzna zaczął się z nimi szarpać i krzyczeć do brata, aby spuścił narkotyki w toalecie. Policjanci szybko zareagowali i obezwładnili obu mężczyzn.

Podczas przeszukania mundurowi odnaleźli prawie 100 gramów narkotyków. Zabezpieczyli przede wszystkim marihuanę, a także amfetaminę. Bracia zadbali o to by dobrze ukryć narkotyki. W tym celu schowali je w różnych miejscach na posesji. Policjanci znaczną część znaleźli nawet w zamrażarce. Obaj mężczyźni w wieku 31 i 23 lat zostali zatrzymani. Następnie trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, naruszenia nietykalności Policjantów oraz zmuszania ich do odstąpienia od czynności służbowych. W konsekwencji może im grozić kara 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polecamy także:

Lublin: Zatrzymano 43-latka poszukiwanego listem gończym.