Lubelskie: Horyzonty – program stypendialny dla młodzieży

Do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty. Założeniem programu jest kompleksowe wsparcie młodzieży szkolnej z małych miejscowości, która chce się rozwijać i kształcić w szkołach średnich w dużych miastach.

Program Stypendialny Horyzonty realizowany jest przez Fundację EFC w strategicznym partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. W ramach programu Stypendyści mają zapewnione wsparcie materialne przez cały okres nauki średniej oraz indywidualne wsparcie w rozwijaniu pasji i zainteresowań czy w wyborze dalszej ścieżki życiowej. Ponadto program zapewnia dodatkowe lekcje języka angielskiego oraz wspólne wakacje letnie i zimowe, podczas których można nauczyć się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.

Aby przystąpić do programu należy wybrać jedną ze szkół ponadpodstawowych współpracujących z Fundacją EFC, mieć dobre wyniki w nauce, pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców. Dodatkowym warunkiem, jest nieprzekraczalny średni dochód w rodzinie do 1200 zł. na osobę.

Rekrutacja trwa od 15 lutego do 31 marca. Aby wziąć w niej udział należy wypełnić internetowy formularz aplikacyjny. Wypełnia go kandydat / kandydatka do stypendium, razem ze swoim rodzicem lub opiekunem prawnym.

Więcej informacji:

biuro@efc.edu.pl,  tel.  +48 606 770 955

 

Źródło/Foto Fundacja EFC/pixabay