Lubelskie: Niewidomy … projektuje strony internetowe

Ma 25 lat, od urodzenia jest niewidomy i … projektuje strony internetowe. Poznajcie Mateusza Pawłowskiego, który za naszym pośrednictwem chce dotrzeć do mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji z całej Lubelszczyzny. I absolutnie za darmo chce robić dla nich strony ! Doświadczenie ma już spore.

Sprawa, która wszystkich zastanawia. Jak projektować strony internetowe, kiedy jest się osobą niewidomą? – Korzystam z autorskiego systemu, jest przygotowany szablon graficzny, ja zajmuje się tylko kodowaniem treści. Niestety nie znam języka CSS (odpowiadającego za styl/ szablon), ponieważ nawet jeśli coś napiszę to nie jestem w stanie zobaczyć efektu swojej pracy – tłumaczy.

Dlaczego chce zaprojektować komuś stronę internetową całkiem za darmo? – Bezpłatnie, ponieważ cały czas się czegoś nowego uczę, robię to z pasji i jestem osobą niewidomą, więc nie wszystkie oczekiwania zwłaszcza graficzne jestem w stanie wykonać. Nigdy nie będę wykonywał tak ładnych stron jak osoba widząca, więc moje możliwości na tym rynku są ograniczone. Być może kiedyś pomyślę o płatnych zleceniach, ale na razie po prostu chcę pomagać wszystkim chętnym – mówi Mateusz.

Kto może skorzystać z tej bezpłatnej oferty? Każdy! Jedynym warunkiem jest prowadzenie firmy, fundacji, instytucji czy jakiejkolwiek innej działalności, która nie ma jeszcze własnej strony internetowej. Po zakończeniu projektowania strony, można zgłosić do Mateusza swoje uwagi, które postara się uwzględnić. Każdy element szablonu można też modyfikować według własnych potrzeb.

Dodajmy, że poza projektowaniem stron internetowych, Mateusz Pawłowski prowadzi też bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie.

Kontakt do Mateusza:

www.facebook.com/enet.ovh

www.enet.ovh

Dane kontaktowe:

Tel.: 505904182