Lubelskie: Rozdanie nagród laureatom czterech konkursów Wielkanocnych

 

Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed wręczył nagrody laureatkom czterech konkursów wielkanocnych dla Kół Gospodyń Wiejskich
z województwa lubelskiego, organizowanych przez Jednostkę Regionalną Krajowej sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Głównym celem przeprowadzonych w marcu konkursów pod nazwą: „Cudna – nienudna palma”, „Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne”, „Pisanki, kraszanki, jajka malowane” oraz „Wielkanocne skrapowanie z jajem” była aktywizacja społeczności wiejskich poprzez kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki i tradycji ludowej, związanej z obrzędami Świąt Wielkiej Nocy, a także prezentacja bogactwa
i różnorodności tradycji rękodzielniczych naszego regionu.

 

Wszystkie cztery konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jurorzy ocenili
325 nadesłanych prac, przyznając nagrody dla 12 najlepszych wyrobów rękodzielniczych i aż 60 wyróżnień (po 15 w każdej z kategorii). Łączna pula nagród (sprzęt AGD) wyniosła ponad 23 tysiące złotych.

 

Gratuluję wszystkim uczestniczkom. To bardzo budujące, że mamy w Lubelskiem tyle utalentowanych i aktywnych osób, które dzielą się swoją wiedzą o tradycji ludowej przygotowując tak piękne prace mówił Zdzisław Szwed Członek Zarządu Województwa Lubelskiego

 

Oto lista nagrodzonych:

  • Konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocneCudna – nienudna palma”:

I Miejsce – Bożena Buk KGW Dobryniów;

II Miejsce – Barbara Wojciechowska KGW w Rzeczycy Ziemiańskiej;

III Miejsce – Halina Smarż KGW „Nad Ciemięgą”.

 

  • Konkurs Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne:

I Miejsce – Ewa Karczmarz KGW Zagrody Razem;

II Miejsce – Małgorzata Boreczek KGW w Polskowoli;

III Miejsce – Renata Kozyra-Wojtasik KGW w Guzówce.

 

  • Konkurs Pisanki, kraszanki, jajka malowane”:

I Miejsce – Edyta Szpindowska KGW „Kobylanki”;

II Miejsce – Angelika Jurko KGW w Kolechowicach;

III Miejsce – Monika Marzec KGW w Rudniku Drugim.

 

  • Konkurs Wielkanocne skrapowanie z jajem:

I Miejsce – Halina Grzesiak KGW „Olszynka”;

II Miejsce – Ewa Karczmarz Stowarzyszenie Zagrody Razem;

III Miejsce – Jolanta Lato KGW „Kolechowice”.

 

Konkursy zostały sfinansowane ze środków pochodzących z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.