Lubelskie: Trwa nabór chętnych do uczestnictwa w XXVII Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskich – Wojciechów 2021

Dobiega końca rekrutację chętnych do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskich w Wojciechowie. Adepci sztuki kowalskiej zainteresowani uczestnictwem w warsztatach powinni wypełnić ankietę dostępną na stronie: www.gokwojciechow.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 maja.

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zachęca do zapisów na warsztaty z kowalstwa. Według planu, zajęcia rozpoczną się 29 czerwca i potrwają do 11 lipca. Będą trwały po 8 – 9 godzin dziennie. Aby w nich uczestniczyć należy wypełnić ankietę dostępną na stronie: www.gokwojciechow.pl a następnie przesłać ją do organizatorów. Co ważne, ankieta jest podstawą kwalifikacji uczestników warsztatów.

Dla kogo warsztaty

Warsztaty są skierowane zarówno do młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z kowalstwem jak również do ludzi dojrzałych, prowadzących własne kuźnie lub warsztaty ślusarskie. Podczas warsztatów można poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kucia „na gorąco”. Dodatkowo, uczestnicy zapoznają się z zasadami BHP pracy w kuźni, historią kowalstwa a także cechami regionalnymi kowalstwa polskiego. Ponadto, istnieje możliwość zapoznania z podstawowymi zasadami projektowania wyrobów oraz z właściwościami metali.

Zgodnie z projektem, praktyczna nauka zawodu będzie prowadzona w czynnej kuźni. Ponadto, będzie odbywała się pod nadzorem wykwalifikowanych mistrzów kowalstwa, którzy od lat zajmują się tym zawodem i doskonale znają techniki kowalskie oraz potrzeby współczesnego rynku.

Koszt udziału w warsztatach to 1600 złotych.  W ramach tej kwoty organizatorzy oferują noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, wyżywienie a także materiały szkoleniowe i kadrę instruktorską.

Wspomnianą ankietę kwalifikacyjną można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kowale@kowale.com.pl.

Lub pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, 24-204 Wojciechów. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 517 72 10 lub 517 76 22.

Tegoroczne zajęcia będą się odbywać na podobnych zasadach jak przed rokiem, ale prawdopodobnie z udziałem publiczności. Ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, a będą zależeć od sytuacji epidemicznej. Szczegółowe informacje można również uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 517 72 10 lub 517 76 22.

Źródło/Foto: GOK w Wojciechowie