Lublin: Awanse z okazji Święta Policji

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbył się apel z okazji Święta Policji. W obchodach 102 rocznicy powołania Policji Państwowej wzięła udział kadra kierownicza komendy miejskiej z pełniącym obowiązki komendanta podinsp. Tomaszem Gilem na czele, a także przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych Policji, samorządów i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Podczas apelu wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Dzisiaj o godzinie 10:00 na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta Policji. Gospodarzem uroczystości był  Komendant Miejski Policji w Lublinie p.o. podinsp. Tomasz Gil. Na uroczystym apelu spotkali się  przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, związków zawodowych Policji oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją. Wśród gości znaleźli się Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk oraz Starosta Lubelski Pan Zdzisław Antoń.

Podczas apelu wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie awansowanych zostało 259 funkcjonariuszy, w tym 12 przedterminowo. W korpusie oficerów starszych awans otrzymało 4 funkcjonariuszy, w korpusie oficerów młodszych 6 policjantów. Awanse w korpusie aspirantów otrzymało 112 funkcjonariuszy, zaś w korpusie podoficerów 104 policjantów. W korpusie szeregowych awanse przyznano 33 stróżom prawa.

źródło: policja Lublin