Lublin: Budują pomimo zimy (zdjęcia)

Na placach budowy dwóch lubelskich szkół, w dzielnicach Sławin i Wieniawa widać coraz większe postępy. W listopadzie segment przedszkolny przy Zespole Szkół nr 12 urósł o pierwsze piętro, zaś sala gimnastyczna dla I Liceum Ogólnokształcącego otrzymała tynki w środku oraz część elewacji na zewnątrz.

Zespół Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej od tego lata powiększa się o nowy oddział przedszkolny. Powstaje budynek o trzech kondygnacjach nadziemnych, który pomieści 300 dzieci. W listopadzie zostały wymurowane wszystkie ściany pierwszego piętra oraz zalano strop. Zakończono prace przy izolacji przeciwwilgociowej i termicznej fundamentów oraz wykonano zasypki. Prace murarskie wkroczyły już na drugie piętro. Budowa nowego obiektu potrwa jeszcze około pół roku.

Z kolei w budynku sali gimnastycznej przy I LO zakończyło się tynkowanie, wykonano też podest sędziowski. Część ścian otrzymała elewację z warstwą zbrojącą. Na zewnątrz rozpoczęto roboty ziemne związane z budową boiska. Planowany termin zakończenia budowy sali to połowa przyszłego roku.

W listopadzie Miasto zakończyło również gruntowną przebudowę Zespołu Szkół Ekonomicznych (obecnie obiekt jest w trakcie odbiorów) oraz termomodernizacje szkół i burs (pozostał do dokończenia budynek ZSTK). Wkrótce ruszą prace budowlane przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Miasto dysponuje już pozwoleniem na budowę, stąd przekazało wykonawcy plac pod inwestycję. Aktualnie trwają także przygotowania do ogłoszenia przetargu na przebudowę parteru budynku VII LO pod przedszkole.

 

fot. UM Lublin