Lublin: Do 30 listopada trwa zbiórka butów dla bezdomnych

Do 30 listopada pralnia z Lublina prowadzi zbiórkę obuwia dla bezdomnych. Zamiast wyrzucać niepotrzebne jesienne i zimowe buty, można je ofiarować potrzebującym. 

W całej Polsce już po raz trzeci trwa akcja zbiórki butów dla bezdomnych. W ubiegłorocznej odsłonie wydarzenia udało się zebrać 5500 tysiąca par butów. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się zebrać jeszcze więcej obuwia, które po odnowieniu będzie przekazane potrzebującym.

Lubelska pralnia bierze udział w tej akcji pomocowej już drugi raz. W ubiegłym roku zebrali ponad tysiąc par butów, czyli prawie 1/5 tego co udało się zgromadzić w całej Polsce. Zbiórka trwa do 30 listopada. Potrzebne są buty damskie i męskie w każdym rozmiarze. Zebrane używane buty zostaną dokładnie oczyszczone i naprawione, a następnie przekazane najbardziej potrzebującym. 

Zima to szczególnie trudny czas dla bezdomnych. Każdego roku na polskich ulicach z powodu odmrożenia i wyziębienia umiera kilkadziesiąt osób. Ciepłe buty mogą pomóc im przetrwać ten trudny czas. Dlatego zamiast wyrzucać niepotrzebne jesienne i zimowe buty, lepiej ofiarować je naprawdę potrzebującym. W ten sposób pomagamy nie tylko ludziom w potrzebie, ale również dbamy o środowisko dając butom drugie życie.

Zachęcamy do udziału w tej akcji pomocowej. Buty można przynosić do końca listopada do pralni znajdującej się w pasażu handlowym przy ulicy Królowej Bony 8 w Lublinie. 

Źródło: Radio Lublin

Polecamy także:

Wąwolnica: Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie

Nowe przypadki zakażeń na COVID-19 na Lubelszczyźnie

Nowe przypadki zakażeń na COVID-19 na Lubelszczyźnie

Zamość: Świąteczne Warsztaty Plastyczne dla dzieci