Lublin: Oszuści w areszcie. Wyłudzili pieniądze od emerytów podając się za policjantów.

Wyłudzili 40 tysięcy złotych od małżeństwa emerytów z Lublina. Podając się za policjantów opowiedzieli historię o wypadku bliskiej osoby, a następnie zjawili się po pieniądze. W minionym tygodniu lubelscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w tym oszustwie. 23-latce i jej 19-letniemu wspólnikowi udało się udowodnić winę. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Pod koniec maja w mieszkaniu małżeństwa emerytów z Lublina rozległ się dźwięk dzwoniącego telefonu. Rozmówca przedstawiła się jako funkcjonariusz policji. Poinformował emerytów o tym, że ich wnuk spowodował wypadek drogowy. Następnie powiedział, że w związku z wypadkiem potrzebne są pieniądze dla rodziny ofiary. Niestety seniorzy pod wpływem emocji i presji czasu uwierzyli w fikcyjną historię. Bez wahania przygotowali wszystkie swoje oszczędności i przekazali je fałszywym policjantom, którzy zjawili się pod drzwiami ich mieszkania. Oszuści w ten sposób wyłudzili od małżeństwa 40 tysięcy złotych.

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Udało im się ustalić tożsamość dwóch osób, które brały udział w tym przestępstwie. W poniedziałek (21.06.) we współpracy z  kryminalnymi z KWP w Lublinie na terenie województwa mazowieckiego zatrzymali 23-latkę oraz jej 19-letniego wspólnika. Policjanci udowodnili im udział w wyłudzeniu 40 tysięcy złotych. Sprawcy przyznali się stawianych im zarzutów. We wtorek (22.06.) na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych, na okres 3 miesięcy. Za oszustwo i wyłudzenie pieniędzy młodym przestępcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Drodzy Czytelnicy!

Przypominamy — funkcjonariusze policji nigdy nie proszą o przekazywanie żadnych pieniędzy. Prosimy — poinformujcie osoby starsze z waszego otoczenia o tym, jak mogą działać przestępcy. Powiedzcie im by nie ufali obcym, którzy proszą o przekazanie pieniędzy. Może w ten sposób uda się ochronić chociaż kilka osób, które dzięki temu, że o tym usłyszą nie dadzą się oszukać. A jeśli mimo wszystko padną ofiarą przestępstwa powiedzcie im, że mogą liczyć na pomoc Funduszu Sprawiedliwości.

Jeśli zostałeś pokrzywdzony przestępstwem zgłoś się do Funduszu Sprawiedliwości

Fundusz Sprawiedliwości powstał po to by pomagać każdemu pokrzywdzonemu, bez względu na to, jakim rodzajem przestępstwa został dotknięty. W jego ramach możesz otrzymać wsparcie prawne w napisaniu pisma, przygotowaniu i złożeniu wniosku oraz analizie dokumentacji prawnej. Otrzymasz też wsparcie psychologiczne, a w razie potrzeby, niezbędną pomoc materialną. Wystarczy, że zgłosisz się do jednego z ośrodków pomocy Funduszu Sprawiedliwości i porozmawiasz z osobą pierwszego kontaktu. Z pewnością pomoże Ci znaleźć dobre rozwiązanie.

Aby otrzymać wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości skontaktuj się w pierwszej kolejności z Linią Pomocy Pokrzywdzonym pod numerem +48 222 309 900 lub e-mail info@numersos.pl, lub skontaktuj się telefonicznie z wybranym ośrodkiem. Listę ośrodków pomocy znajdziesz pod TYM linkiem.

Źródło: lubelska.policja.gov.plfunduszsprawiedliwosci.gov.pl

Polecamy także:

Lublin: Stracili 180 tysięcy bo zainstalowali na swoich komputerach tzw. „zdalny pulpit”

Uwaga na oszustów podszywających się pod rachmistrzów! Wraz z policją apelujemy o ostrożność.

Lublin: Policja szuka świadków potrącenia pieszego, do którego doszło 6 maja na ul. Wyzwolenia.