Lublin: Sprawca rozboju na 21-latku zatrzymany.

Napadł na 21-latka. Próbował go udusić, a następnie zmusił do oddania portfela. Łupem sprawcy padły dokumenty, karta bankomatowa i pieniądze. 41-letni mieszkaniec Lublina trafił do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za dokonanie rozboju na 21-latku może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

13 czerwca przed godziną pierwszą w nocy 21-latek robił zakupy w sklepie przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Gdy wychodził ze sklepu zaczepił go nieznany mężczyzna. Najpierw nieznajomy zaczął rozmawiać z chłopakiem, jednak gdy tylko nadarzyła się okazja wciągnął go w pobliską bramę. Tam zaczął go dusić. Gdy 21-latek przestał się bronić napastnik zabrał mu portfel w którym znajdowały się dokumenty, karta płatnicza, oraz 850 złotych.

Sprawą zajmowali się kryminalni z KMP w Lublinie. W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że za napadem stoi 41-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty rozboju, natomiast w środę na wniosek policjantów i prokuratora trafił do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za dokonanie rozboju na 21-latku może grozić mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Lublin

Polecamy także:

Lublin: Oszuści w areszcie. Wyłudzili pieniądze od emerytów podając się za policjantów.