Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latka.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-letniego mieszkańca Lublina, który wczorajszej nocy wyszedł z domu bez wiedzy rodziny. Schorowany mężczyzna mógł nie znaleźć drogi powrotnej, ze względu na zaniki pamięci. W akcję poszukiwawczą zaangażowano policję, straż pożarną, specjalną grupę poszukiwawczą, jak również psy i drony. Po niemal 10 godzinach przeczesywania terenu  udało się odnaleźć zdezorientowanego i przestraszonego 78-latka.

78-letni mieszkaniec Lublina wyszedł z domu około godziny 2:30. Rodzina, która opiekuje się schorowanym mężczyzną, w tym czasie spała. Dzięki temu emeryt mógł niepostrzeżenie opuścić mieszkanie. Gdy wychodziła miał na sobie jedynie koszulkę, krótkie spodenki i klapki. Gdy tylko domownicy spostrzegli nieobecność seniora, natychmiast powiadomili policję.

Funkcjonariusze z VI komisariatu niezwłocznie ogłosili alarm i rozpoczęli poszukiwania zaginionego seniora. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się również strażacy z OSP, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Legii Akademickiej z psem, oraz drony z KWP w Lublinie. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu przeczesywano okolicę, sprawdzając różne tropy. W końcu, po niemal 10 godzinach poszukiwań, udało się odnaleźć zaginionego. 78-latka znaleziono wczoraj przed godziną 13:00 w okolicy torów kolejowych. W chwili odnalezienia mężczyzna siedział pod drzewem niedaleko torowiska. Był przestraszony i zdezorientowany. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia, a 78-latkowi zapewniono odpowiednią opiekę.

Źródło: KMP Lublin

Polecamy także:

Lublin: Poszukiwany listem gończym i dwoma Europejskimi nakazami zatrzymania odnaleziony.