Lublin: Wpadł gdy przewoził kilogram amfetaminy

W Lublinie doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o przewożenie narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie prawie kilogram amfetaminy. Usłyszał już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Co więcej to nie było pierwsze tego typu przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna. Sąd skierował go do aresztu tymczasowego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie kilka dni temu zatrzymali 53-latka podejrzanego o przewożenie narkotyków. Do zatrzymania doszło na ul. Krańcowej w Lublinie. Funkcjonariusze przystąpili do przeszukania. Okazało się, że w audi a6, którym podróżował mężczyzna znajduje się prawie kilogram amfetaminy. Kolejnym krokiem było przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. Kryminalni ujawnili tam ponad 100 gramów marihuany. Ostatecznie mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną za swoje czyny.

W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za taki czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wiadomo też, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo, którego dopuścił się 53-latek. W przeszłości był karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się biznesem narkotykowym. Usłyszawszy zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Lublinie, trafił przed oblicze Sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polecamy także:

Lubelski historyk zdobywcą prestiżowej nagrody KLIO

Łopiennik Nadrzeczny: Dachowała po wyprzedzaniu

Sitnik: Znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Paczka dla Seniora – akcja Caritas