Lublin: Zamiast zyskać straciła 6 tysięcy złotych podczas próby zakupu bonu turystycznego.

Bon Turystyczny w okazyjnej cenie? Bądź ostrożny. Nie daj się nabrać. Mieszkanka Lublina straciła 6 tysięcy złotych. Na jednym z portali społecznościowych trafiła na tzw. świetną okazję. Ktoś sprzedawał voucher o wartości 12 tysięcy złotych za połowę ceny. Gdy kobieta przelała gotówkę na wskazane konto, kontakt ze sprzedającym urwał się. Policjanci poszukują sprawcy oszustwa.

Nieprawdopodobne okazje cenowe zgubiły już niejedną osobę. Ludzie skuszeni wyjątkowo niską ceną często zapominają o zdrowej ostrożności. Niestety większość super okazji to pułapki, zastawione przez oszustów. Przekonała się o tym 45-letnia mieszkanka Lublina.

Kobieta na grupie wakacyjnej jednego z portali społecznościowych trafiła na wyjątkowe ogłoszenie. Ktoś sprzedawał bon turystyczny w bardzo okazyjnej cenie. Sprzedający oferował voucher wakacyjny o wartości 12 tysięcy złotych za jedynie połowę jego wartości. 45-latka skuszona wyjątkową okazją skontaktowała się z osobą wystawiającą ogłoszenie, po czym zdecydowała się na zakup bonu. Na wskazany przez sprzedającego numer konta przelała 6 tysięcy złotych. Zgodnie z umową, po wykonaniu transakcji miała otrzymać zakupiony bon. Niestety, bon nie nadchodził. W związku z tym lublinianka podjęła próbę kontaktu ze sprzedającym, który nie wypełnił warunków umowy. Tymczasem telefon sprzedającego był już nieaktywny. Wtedy kobieta zgłosiła sprawę na policję. 

Trwają poszukiwania oszusta. Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów w internecie. Zwłaszcza gdy oferta wydaje się wyjątkowo atrakcyjna. Bardzo często za takimi nieprawdopodobnie atrakcyjnymi okazjami, stoi oszust, który żeruje na ludzkiej naiwności. Bądź ostrożny i nie daj się nabrać. Lepiej zapłacić więcej i cieszyć się z otrzymanego produktu, niż skusić się na wyjątkowo niską cenę i paść ofiara internetowego oszusta.

Źródło: KMP Lublin

Polecamy także:

Lublin: Płacili podrobionymi kodami kreskowymi.

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Lublina

Lublin: Bezpłatna sterylizacja kotów i psów. W tych miejscach skorzystasz z usługi