Lublin: Zatrzymano 43-latka poszukiwanego listem gończym.

Jeden z policjantów z VI komisariatu podczas dnia wolnego zauważył na ulicy poszukiwanego listem gończym 43-latka. Policjant podjął więc próbę zatrzymania mężczyzny, który szybko zorientował się w sytuacji i rzucił się do ucieczki. Po kilkusetmetrowym pościgu policjantowi udało się go dogonić. 43-latek tak zaciekle bronił swojej wolności, że nawet próbował zdjąć koszulkę, za którą trzymał go funkcjonariusz. Próba oswobodzenia nie powiodła się. Policjant w jednej chwili obezwładnił 43-latka, a następnie przekazał go wezwanym na miejsce policjantom z patrolu. Zatrzymany mężczyzna trafi do Zakładu Karnego, gdzie czeka go rok i 9 miesięcy odsiadki.

W piątek przed godziną 14 policjant z VI komisariatu w Lublinie mimo dnia wolnego, zmuszony był do podjęcia interwencji. Gdy szedł chodnikiem w okolicy skrzyżowania ulic Fabrycznej i Bronowickiej zauważył znanego mu mężczyznę. Rozpoznał w nim jednego z poszukiwanych przez VI komisariat przestępców. Natychmiast powiadomił o tym swoich kolegów z komisariatu, którzy w tym dniu pełnili służbę. Następnie ruszył w kierunku poszukiwanego, aby go zatrzymać. Niespodziewanie 43-latek rzucił się do ucieczki. Policjant był jednak szybszy i już po kilkuset metrach dogonił uciekiniera. Złapany mężczyzna był agresywny, szarpał się i próbował wyrwać. Swojej wolności bronił tak zaciekle, że nawet próbował zdjąć koszulkę, za którą trzymał go funkcjonariusz. Próba oswobodzenia nie powiodła się. Mundurowy w jednej chwili obezwładnił 43-latka. Po kilku minutach na miejsce przyjechał wezwany przez policjanta patrol, który zatrzymał poszukiwanego i przewiózł go na komisariat

Za 43 latkiem Sąd Rejonowy Lublin-Wschód wydał list gończy. Oprócz tego istniały jeszcze dwa inne powody poszukiwania mężczyzny. Łącznie za popełnione przestępstwa 43-latek miał odbyć karę 1 roku i 9 miesięcy pozbawienia wolności. Niebawem 43-latek trafi do Zakładu Karnego, gdzie czeka go zasądzona odsiadka.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polecamy także:

Lublin: Wyłudzał pieniądze od emerytów, a sam dał się oszukać wspólnikom.