Międzyrzec Podlaski: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Zespół Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim organizują lokalny bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Odbędzie się on w Międzyrzecu Podlaskim na symbolicznym dystansie 1963 m.

Zapisy imienne prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod numerem telefonu 83 371 20 15 do wyczerpania limitu miejsc (100 osób). Udział w biegu jest bezpłatny. Nie przewiduje się kategorii wiekowych. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy zdolni do przebiegnięcia tego dystansu: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Mile widziane rodziny. Organizator zapewnia opiekę medyczną.

Przedsięwzięcie to ma charakter ogólnopolski i odbywa się w wielu miejscowościach w kraju. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. Pandemia koronawirusa i obowiązujące obostrzenia wymusiły jednak przesunięcie tradycyjnego terminu na terenie całej Polski na niedzielę 15 sierpnia.

Na pasjonatów tego biegania czeka pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatową koszulki z bohaterami IX edycji Biegu Tropem Wilczym i okolicznościowy medal. Wydawanie pakietów dla osób zapisanych rozpoczyna się od godz. 11.00.

UCZESTNICTWO W BIEGU

  • Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowo dokonany zapis do uczestnictwa w Biegu i jego weryfikacja przez Organizatora.
  • W przypadku nieodebrania pakietów w wyznaczonym czasie, zostaną one przekazane osobom chętnym, którym pakietów zabrakło.
  • W celu odbioru pakietu i numeru startowego Uczestnik winien okazać dowód tożsamości ze zdjęciem.
  • Ze względu na symboliczny charakter Biegu, Organizator prosi o start w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym.
  • Organizator prosi Uczestników o start z symbolami narodowymi w postaci, np.: kotylionów, szalików, chorągiewek, flag.

 

Źródło: UM Międzyrzec Podlaski