Nowe radiowozy zasilą flotę lubelskiej policji

Już wkrótce 8 nowych radiowozów pojawi się na ulicach Lubelszczyzny. Do garnizonu lubelskiej Policji trafiły cztery oznakowane SUV-y oraz cztery nieoznakowane hatchbacki. Zakup samochodów został dofinansowany przez jednostki samorządu terytorialnego.

Garnizon lubelskiej Policji zyskał osiem nowych pojazdów. Zakupione samochody to modele koreańskich marek. Już niedługo na drogach województwa lubelskiego pojawią się 4 oznakowane Hyundai Tucson i 4 nieoznakowane radiowozy Kia Cee’d. 

– „Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.” – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Zakup samochodów był możliwy dzięki środkom Komendy Głównej Policji oraz finansowemu wsparciu ze strony jednostek samorządu terytorialnego województwa Lubelskiego. Poprzez okazane w ten sposób wsparcie, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Nowe radiowozy trafią do policjantów z powiatów: lubelskiego, janowskiego, lubartowskiego, opolskiego, parczewskiego i puławskiego. 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polecamy także:

Lublin: Przyłapani na przeładunku nielegalnych papierosów.

Hrubieszów: Ozonatory dla szkół

Kraśnik: Spowodowała wypadek, uciekła i próbowała oszukać policję.

Nielisz: 76-latkę zagryzły psy