Parczew: Młodociany wandal

Policjanci parczewskiej komendy zatrzymali 17-latka, który uszkodził sygnalizator i zdemolował trzy samochody. Wandal pourywał w nich lusterka, wybił szybę i uszkodził karoserię. Poczynania młodocianego chuligana uwiecznił jeden ze świadków.

Na początku stycznia do parczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o  uszkodzeniu ulicznego sygnalizatora. Z informacji wynikało, że nieznany sprawca demoluje sygnalizator znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Lubartowskiej i 11 Listopada w Parczewie. Na miejsce udali się policjanci, którzy w pościgu zatrzymali sprawcę  – 17-letniego mieszkańca gminy Parczew.

Jak się okazało, nie tylko ten chuligański wybryk  17-latek ma na swoim koncie. Tej samej nocy na policję wpłynęły także zgłoszenia o uszkodzonych pojazdach zaparkowanych na jednym z osiedli. W jednym z nich sprawca wybił przednią szybę i urwał lusterko. W zaparkowanych nieopodal dwóch innych autach także pourywał lusterka i uszkodził karoserię kopiąc w samochody.

Parczewscy kryminalni ustalili, że wszystkie te zdarzenia mogą być powiązane. Mieli rację. Podczas poszukiwań wandala policjanci dotarli do nagrań, na których widać mężczyznę demolującego pojazdy. Okazało się, że jest nim właśnie 17-latek zatrzymywany wcześniej do uszkodzenia sygnalizatora.

Mieszkaniec gminy Parczew trafił do policyjnego aresztu. Oprócz uszkodzenia sygnalizatora i dwóch pojazdów, ma na swoim sumieniu także  uszkodzenie karoserii innego auta. Do tego zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku. W tym przypadku zgubił go ślad buta, który pozostawił na masce i na dachu samochodu.

Łączne straty pokrzywdzeni właściciele wycenili na kwotę ponad 8,5 tysiąca złotych. Nastolatek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia i za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks karny za to przewinienie przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Parczew