Powiat janowski: Nie daj się nabrać – apel policji

W związku z powtarzającymi się oszustwami „na policjanta”, Policja uczula mieszkańców na oszustów podszywających się pod rzekomych funkcjonariuszy. Apelujemy zatem do wszystkich, aby zachowali ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed utratą oszczędności życia.
ilustracja wpisu

Oszuści wyłudzają pieniądze również metodą na pracownika zawodu społecznego zaufania. Kiedy zadzwoni osoba podająca się za policjanta, pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie jakiejkolwiek gotówki czy kosztowności!

Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich aby wykazali się czujnością i rozsądkiem w kontaktach z nieznajomymi. Apelujemy do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie wszystkim osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie, aby świadomie mogły reagować kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Jeśli ktokolwiek zauważy coś niepokojącego prosimy o pilny kontakt z Policją. Gdy zauważymy obce auta i osoby oferujące coś do sprzedaży starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów – np. numer rejestracyjny pojazdu i natychmiast zadzwońmy pod nr tel. 112.

źródło powiat janowski