Powiat łęczyński: Warsztaty street workout Łęczna

Street Workout Łęczna oraz Gmina Łęczna zapraszają na treningi z mistrzami kalisteniki występującymi w formacji Akademia SWC. Spotkania realizowane w ramach programu Aktywna Łęczna – Zdrowe Nawyki!

Podczas wydarzenia, sportowcy zaprezentuje swoje umiejętności na urządzeniach do ćwiczeń street workout na placu przy ulicy Wierzbowej. Dowiemy się z nich, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia począwszy od najprostszych elementów a także jak składać zaawansowane  sekwencje. Akademia SWC podzieli się również swoją sportową historią. Opowie o przezwyciężaniu trudności oraz o sposobach w jakich utrzymuje wysoką motywację w dążeniu do sportowej doskonałości. Podpowie jakie nawyki pomagają w osiągnięciu obranego celu, a które przeszkadzają.

 

Nieodpłatne treningi, prowadzone na placu do street workout pod opieką trenerów Street Workout Łęczna rozpoczną się 15 sierpnia. Spotkania zaplanowano dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki w godzinach 18:00 -19:00. Według projektu w treningach mogą wziąć udział osoby na wszystkich stopniach zaawansowania sportowego.

Sport uprawiany na świeżym powietrzu jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a kalistenika – ćwiczenia wykonywane w oparciu o ciężar własnego ciała – cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 

Projekt realizowany w oparciu o środki pochodzące z budżetu Gminy Łęczna – Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Źródło/Foto: UM Łęczna/Pixabay