Powiat lubartowski/Firlej: 29-latek odpowie za spowodowanie kolizji i znieważenie mundurowych

Na dwa lata do więzienia może trafić 29-latek, który po alkoholu wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Kiedy na miejsce dotarli mundurowi mężczyzna zachowywał się agresywnie rzucając w ich stronę obelżywe epitety. Mężczyznę zatrzymano, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

Zdarzenie miało miejsce w Firleju. Na numer alarmowy zadzwonił świadek sytuacji informując funkcjonariuszy o tym, że młody mężczyzna znajdujący się na terenie ośrodka wypoczynkowego po spożyciu alkoholu wsiada do auta marki Ford i odjeżdża. Świadek zdarzenia pojechał za pijanym mężczyzną w kierunku Firleja.

Jak się okazało kierowca forda w centrum miejscowości najechał na samochód jadącego za nim zgłaszającego i ponownie odjechał w kierunku ośrodka. Świadek przekazał informację policjantom, a ponadto całą sytuację nagrał telefonem. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce przebadali alkomatem kierowcę forda. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę zatrzymano gdyż podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy i zachowywał się agresywnie. Jego prawo jazdy także zostało zatrzymane.

29-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna poniesie odpowiedzialność za znieważenie funkcjonariuszy na służbie i spowodowanie kolizji.

Źródło: Policja Lubelska, Fot.: Pixabay