Powiat lubelski: Podziękowanie za obywatelską postawę

Godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna będąc świadkiem niebezpiecznej jazdy pijanego kierowcy odpowiednio zareagował i przyczynił się do zatrzymania 45-latka.

Zdarzenie miało miejsce w zeszłym tygodniu. Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna z informacją, że po ulicach Lublina podejrzanie porusza się pojazd marki Volkswagen Golf. Według informatora, kierowca pojazdu najprawdopodobniej był pijany. Świadek zdarzenia postanowił jechać za nim i informować policjantów o kierunku jazdy podejrzanego kierowcy. Na skrzyżowaniu Alei Sikorskiego z Aleją Solidarności kierujący Golfem doprowadził do kolizji z Toyotą. Jednak nie zatrzymując się, skierował się w kierunku centrum miasta, a następnie w kierunku Elizówki. Tam pościg za nim rozpoczęli funkcjonariusze. Do zatrzymania doszło w miejscowości Rudnik.

Kierowcą podejrzanie poruszającego się pojazdu okazał się 45-latek z powiatu lubelskiego. Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jednak to nie było jedyne jego przewinienie. 45- latek był poszukiwany listem gończym. Ma do odbycia 1,5 roku kary pozbawienia wolności za bójki i pobicia. Według ustaleń policji, zatrzymany ma również czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Podczas jazdy w dniu zatrzymania spowodował 3 kolizje drogowe.

Podinspektor Tomasz Gil – Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie postanowił wyróżnić postawę świadka. Dzwoniąc pod numer alarmowy przyczynił się on do zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Mieszkaniec powiatu lubelskiego zareagował na groźną jazdę kierowcy Golfa. Powiadomił dyżurnego i cały czas przekazywał funkcjonariuszom cenne informacje na temat kierunku przemieszczania się obserwowanego pojazdu.

Komendant wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji dziękując za obywatelską postawę wręczyli mieszkańcowi powiatu lubelskiego list gratulacyjny oraz okolicznościowy upominek.

 

Źródło/Foto: policja lubelska