Powiat puławski/Nałęczów: Włamał się na plebanię i ukradł keyboard

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego puławskiej KPP zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do budynku plebanii Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Nałęczowie. 47-latek wyważył jedno z okien w budynku, a następnie ukradł keyboard o wartości kilkuset złotych. Mężczyznę tymczasowo aresztowano. Za włamanie i kradzież odpowie w warunkach recydywy, ponieważ już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku plebanii do puławskiej KPP trafiło tydzień temu. Jak wynikało ze zgłoszenia do zdarzenia doszło w środku dnia. Sprawca, użył łomu, za pomocą, którego wyważył jedno z okien. Kiedy dostał się do środka ukradł z jednego z pomieszczeń keyboard o wartości kilkuset złotych. Jednak zanim uciekł napotkanemu po drodze księdzu zdradził, że przyszedł „na robotę”.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się puławscy kryminalni. Posługując się przygotowanym rysopisem sprawcy funkcjonariusze wytypowali podejrzanego, 47-letniego mieszkańca gminy Nałęczów. Mężczyznę zatrzymano, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. 

Po przeprowadzeniu czynności procesowych, funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Natomiast do sądu skierowano wniosek o zastosowanie wobec 47-latka środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku i na okres trzech miesięcy mężczyznę aresztowano.

Źródło: KPP Puławy, Fot.: Pixabay