Powiat radzyński: Dachowanie z promilami

Prosty odcinek drogi, dobre warunki jazdy, a dla 56-latka podróż zakończyła się dachowaniem. Powodem było niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie wracał z pracy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (05.07) wieczorem w miejscowości Derewiczna w gminie Komarówka Podlaska. Kierujący samochodem osobowym 56-letni mieszkaniec gminy Wohyń stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Tam doszło do dachowania samochodu. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Okazało się, że 56-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu. Tłumaczył funkcjonariuszom, że wraca z pracy i zasnął za kierownicą.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Źródło: KPP Radzyń Podlaski