Powiat rycki: Policjanci z dęblińskiego komisariatu poszukują roztargnionego podróżnego

Policjanci z dęblińskiego komisariatu prowadzą sprawę, związaną z  pozostawieniem w jednym z pociągów magazynka wraz z amunicją do broni krótkiej. Przedmioty znaleziono w marcu tego roku w jednym z przedziałów w pociągu relacji Warszawa – Dęblin. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, do którego prawdopodobnie należały znalezione przedmioty

30 marca 2021 roku  dyżurny dęblińskiego komisariatu został powiadomiony, że kierownik pociągu relacji Warszawa – Dęblin w jednym  z przedziałów na siedzisku znalazł magazynek wraz z zawartością amunicji. Policyjne oględziny potwierdziły, iż jest to magazynek do pistoletu Glock wraz z zawartością amunicji. Dęblińscy śledczy proszą o pomoc w ustalaniu tożsamości mężczyzny, który prawdopodobnie pozostawił magazynek. Jego wizerunek zarejestrowały kamery działające w pociągu. Mężczyzna podejrzewany o zagubienie magazynka  wsiadł do pociągu na stacji Warszawa Śródmieście a wysiadł w miejscowości Sobolew.

Utrata broni lub amunicji zgodnie z prawem jest przestępstwem określonym w artykule 263 § 4 Kodeksu Karnego. Dlatego, też Dęblińscy policjanci ustalają teraz do kogo, należała znaleziona amunicja i czy przypadkiem nie pochodziła z nielegalnego źródła.  Przypominamy jak ważne, jest prawidłowe zabezpieczenie i przechowywanie broni palnej.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w tej sprawie mundurowi proszą o kontakt z komisariatem w Dęblinie. 

Źródło/Fot.: KPP Ryki