Powiat rycki: Policyjne działania przeciwko nielegalnym wyścigom

W piątek na terenie powiatu ryckiego przeprowadzono policyjne działania, których celem było przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym. Policjantom podczas akcji udało się wyłapać kilkudziesięciu kierowców, na których nałożono mandaty karne. Mundurowi swoimi działaniami nie dopuścili do sytuacji, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi na co dzień w swojej pracy śledzą fora oraz portale społecznościowe, na których mogą pojawiać się informacje o planowanych spotkaniach i wyścigach. W taki też sposób ryccy funkcjonariusze dotarli do informacji o piątkowej imprezie motoryzacyjnej na terenie powiatu. W związku z tym policjanci mogli się spodziewać odwiedzin wielu amatorów nielegalnych „rajdów” samochodowych.

Policjanci skupili się na niedopuszczeniu do organizacji nielegalnych wyścigów, a ponadto zdecydowanie reagowali na wszelkie próby naruszenia prawa. Tylko w czasie piątkowych działań funkcjonariuszom dało się ujawnić 54 wykroczenia drogowe, wypisać 43 mandaty karne, zatrzymać 2 dowody rejestracyjne, a ponadto przygotować jeden wniosek o ukaranie do Sądu.

Ostrzegamy, uliczne wyścigi są nielegalne a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Może to prowadzić do przestępstwa. Takie postępowanie to igranie ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych użytkowników dróg. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w szybkiej jeździe autem, aby robili to w wyznaczonych miejscach.

Źródło: KPP Ryki, Fot.: Pixabay