Powiat rycki: Seria rodzinnych wykroczeń

W ostatni weekend policjanci na terenie gminy Kłoczew zatrzymali do kontroli drogowej motorower. „Posypały” się mandaty.

Skuterem poruszało się dwóch braci. Starszy z nich (24-latek) nie posiadał kasku ochronnego. W trakcie dalszych czynności policjanci z ryckiej komendy ustalili, że 17-latek nie ma uprawnień do kierowania motorowerem. Ponadto jednoślad nie posiada odpowiednich dokumentów, dopuszczających go do ruchu. W trakcie rozmowy bracia przyznali, że ojciec wysłał starszego z nich do sklepu po alkohol.

Jeszcze w trakcie kontroli, na miejsce dotarł ojciec młodych mężczyzn. Wyjaśnił policjantom, że zastanawiał się czemu synowie jeszcze nie wrócili ze sklepu, dlatego postanowił sprawdzić to osobiście, wyjeżdżając im naprzeciw rowerem. Dzielnicowi wyczuli od 63-latka woń alkoholu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Źródło: KPP Ryki