Radzyń Podlaski: Bilety na koncerty za krew

W czwartek 22 lipca, Radzyński Ośrodek Kultury we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Oddziałem Rejonowym PCK w Radzyniu, organizuje Akcję Honorowego Krwiodawstwa pt. „Muzykę masz we krwi”. Na dawców czekają podziękowania – bezpłatne karnety na koncerty w ramach 26. Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria 2021”.

Naszym głównym celem jest uzupełnienie zapasów krwi, które szczególnie w wakacje są bardzo małe. Podzielenie się krwią nie wymaga od nikogo wiele, a może uratować zdrowie lub życie wielu osób potrzebujących natychmiastowej pomocy. Gorąco zachęcam do udziału w naszej akcji, liczy się naprawdę każda kropla krwi – mówi Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zjeść obfite śniadanie, dobrze się nawodnić, zabrać ze sobą dowód osobisty i udać do mobilnego punktu poboru krwi. W godz. od 8.30 do 12.00 będzie on stał na pl. Wolności w Radzyniu.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Do pobierania używa się wyłącznie jałowego sprzętu jednorazowego użytku. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonuje się badania laboratoryjne i badania lekarskie. Na ich podstawie których dawca jest kwalifikowany do oddania krwi. Jeden dawca może oddać jednorazowo tylko 450 ml. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

 

Źródło: ROK