Radzyń Podlaski: Kolizja po jednym piwie

59-latek pod działaniem alkoholu doprowadził do kolizji drogowej w Radzyniu Podlaskim. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w czwartek (15.07)na ulicy Jana Pawła II. Kierujący samochodem osobowym marki ford 59-latek najechał na tył poprzedzającego go volkswagena. Kierowca samochodu jadącego z przodu zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Volkswagenem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski.

Po badaniu okazało się, że 59-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że wypił wcześniej tylko jedno piwo.

Teraz kierujący fordem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 59-latek musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

 

Źródło: KPP Radzyń Podlaski