Radzyń Podlaski: „Śladem wolności” z Olgą Szomańską

„Śladem wolności”  – pod takim tytułem 1 sierpnia w Radzyniu odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Olgi Szomańskiej. Artystka wykona najbardziej znane pieśni i piosenki z okresu I i II wojny światowej oraz czasów powojennych. Wszystko to w ramach Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury, Początek o godz. 17.00 na terenie trawiastym od strony północnej pałacu Potockich. Wstęp wolny.

Uczestnicy koncertu będą mogli nie tylko wsłuchać się w piękne i wzruszające wykonanie patriotycznych utworów, ale także włączyć się we wspólny śpiew. Koncert wpisuje się w radzyńskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzeniu będzie towarzyszyła plenerowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”.

Olga Szomańska to wokalistka, aktorka teatralna, serialowa, filmowa i dubbingowa. W 1999 r., wykonaniem piosenki „W moim magicznym domu” Hanny Banaszak, wygrała program „Szansa na sukces”. W 2005 r. podjęła współpracę z Piotrem Rubikiem, który powierzył jej główną żeńską partię solistyczną w oratorium „Tu Es Petrus”. Promująca płytę piosenka „Niech mówią, że to nie jest miłość”, śpiewana przez nią wspólnie z Przemysławem Brannym została wybrana „Przebojem Lata z Jedynką” podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie. Zdobyła także „Super Jedynkę” na 43 KFPP Opole 2006 oraz I nagrodę „TOP Trendy Festiwal” Sopot 2007. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”. Obie dobyły kolejno status: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty.

Szeroka publiczność poznała Olgę Szomańską dzięki roli Marzenki Laskowskiej z serialu „M jak miłość”. Brała też udział w 6. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie zdobyła „Srebrną Twarz” wcielając się m.in. w Tinę Turner, Bryana Adamsa, Bruno Marsa, SIA oraz Marie Fredriksson. Aktorka udziela się także dubbingowo – podkładała głos m.in. w „Krainę lodu”, „Meridzie Walczenej” i „Muppetach”.

 

Źródło: ROK