Ryki: W drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca, którego tuż przed rozpoczęciem nocnej służby zauważył i zatrzymał rycki mundurowy. Funkcjonariusz natychmiast ruszył za jadącym „zygzakiem” podejrzanym kierowcą i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

W ubiegłą sobotę w drodze na nocną służbę, funkcjonariusz ryckiej komendy zauważył poruszający się wężykiem samochód marki Citroen. Policjant powiadomił o tej sytuacji dyżurnego KPP w Rykach. Jak się okazało nie było to pierwsze zgłoszenie w sprawie kierowcy citroena. Na szczęście mundurowemu udało się zakończyć niebezpieczną jazdę, gdy citroen zatrzymał się na skrzyżowaniu. Policjant natychmiast podbiegł do kierowcy, po czym odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. 

Już po chwili na miejscu pojawił się patrol drogówki, który wykonał u zatrzymanego badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,3 promila. W rezultacie 52-latek został zatrzymany i wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzna mógł doprowadzić do tragedii, zwłaszcza, że kierował się na trasę S17, którą prawdopodobnie chciał dojechać do Warszawy.

Źródło/Fot.: Policja Lubelska