Trzydnik Duży: Strażacy w finale krajowym

Druhowie z OSP w Trzydniku Dużym będą reprezentować województwo lubelskie w finale krajowym zawodów sportowo-pożarniczych. Reprezentantów  wyłoniono podczas turnieju, który odbył się 26 czerwca w Parczewie. Tym samym, po ponad 20 latach przerwy, jednostka wraca do krajowej elity.

Druhowie z Trzydnika Dużego startowali w kategorii „B”. Jest to kategoria zespołów, złożonych z druhów w wieku co najmniej 30 lat. Podczas sobotnich zawodów trzydniccy druhowie musieli się wykazać sprawnością oraz  umiejętnościami w dwóch konkurencjach – ćwiczeniach bojowych „na sucho” i sztafecie pożarniczej 8 x 50 metrów.

Choć byliśmy jedną z najstarszych ekip okazaliśmy się lepsi od młodszych kolegów o około 30 punktów – cieszy się Naczelnik OSP Trzydnik Duży 63-letni Marian Dyguś, który był najstarszym członkiem zwycięskiej ekipy.

Warto wspomnieć, że OSP Trzydnik Duży, w swojej historii ma już udział w zawodach krajowych. W latach 90. dwudziestego wieku, kilka razy rywalizowała na najwyższym szczeblu, jednak po raz ostatni reprezentowała województwo w 2000 roku.

W zawodach startowali: Dariusz Drewniak, Andrzej Drewniak, Witold Robak, Robert Nowosad, Franciszek Płecha, Sylwester Widok, Radosław Zmorczyński, Arkadiusz Rak, Marian Dyguś. Dodatkowo, jako zawodnik rezerwowy startował Mateusz Robak.

Finał krajowy odbędzie się już pod koniec sierpnia w Koninie.

Źródło/Foto: ias 24