Wczoraj rano policjanci ryckiej komendy otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu elewacji Kościoła Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. Policjanci na miejscu wykonali oględziny z których wynikało, że na ceglanej elewacji kościoła znajdują się namalowane farbą napisy, które obrażają uczucia religijne innych osób.
– Kryminalni szybko ustalili i zatrzymali do sprawy 37-letniego mieszkańca gminy Ryki. Dziś dokonali przeszukania w jego miejscu zamieszkania, gdzie ujawnili pudełko z farbą odpowiadająca kolorowi farby użytej do pomalowania kościoła. Odnaleźli również plastikowe pudełka i woreczki z zawartością białego proszku. Po przeprowadzonym badaniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczony proszek to amfetamina. Z zabezpieczonych narkotyków można by sporządzić blisko 250 porcji dilerskich amfetaminy – mówi st.asp. Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty za obrazę uczuć religijnych innych osób i posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach. Policja i Prokuratura będą wnioskować o tymczasowy areszt.
37-latek jest dobrze znany Policji. W przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Za dokonane przestępstwa może grozić mu do 10 lat więzienia.
fot.KPP Ryki