Włodawa: Odzyskał portfel dzięki uczciwemu znalazcy

Na uznanie zasługuje postawa mieszkańca gminy Stary Brus, który wczoraj znalazł na parkingu przy jednym z włodawskich marketów portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna wiedział jak należy postąpić w takiej sytuacji. Bez wahania udał się do najbliższej komendy policji. Dzięki temu zguba wróciła do właściciela.

W czwartek po południu mieszkaniec gminy Stary Brus znalazł portfel na parkingu przy jednym z marketów we Włodawie. W portfelu znajdowały się dokumenty: dowód osobisty i karty bankomatowe, a także pieniądze w kwocie 150 złotych. Mężczyzna nie miał wątpliwości co należy zrobić w takiej sytuacji. Niezwłocznie przyniósł zgubę do najbliższej komendy i przekazał ją policjantom.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie szybko nawiązali kontakt z właścicielem i przekazali mu jego własność. Chcąc wyrazić swoją wdzięczność za odzyskanie zguby mieszkaniec Działdowa przekazał znalazcy nagrodę pieniężną.

Przede wszystkim trzeba docenić postawę znalazcy. Miejmy nadzieję, że wielu z nas wykazałoby się taką uczciwością, ponieważ każdemu z nas może przytrafić się zgubienie jakiegoś cennego przedmiotu. Kto w takiej sytuacji nie miałby nadziei na to, że zguba zostanie odnaleziona przez uczciwą osobę, która będzie chciała ją zwrócić właścicielowi? Właśnie dlatego postawa mieszkańca gminy Stary Brus jest tak istotna i z pewnością godna naśladowania.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polecamy także:

Lublin: Wpadł gdy przewoził kilogram amfetaminy.

Lubelski historyk zdobywcą prestiżowej nagrody KLIO

Sitnik: Znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Zamość: Zamkną ul. Łukasińskiego na pół roku