Zamość: Kierowca z 4 promilami i pod wpływem narkotyków

W czwartek (14.01) na ulicy Wojska Polskiego w Zamościu policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem. Był to 36-letni mieszkaniec gminy Zamość. Funkcjonariusze podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 4 promile.

Dalsze czynności policjantów wykazały, że znajduje się on również pod działaniem środka odurzającego. Wstępne badanie narkotestem wskazało na obecność amfetaminy. Kierowcy pobrano krew do bardziej szczegółowych badań.  Mężczyzna stracił prawo jazdy. Pojazd, którym się poruszał został odholowany na strzeżony parking .

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od kary sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Wraz z policją apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność. Nietrzeźwi kierowcy drogach narażają życie i zdrowie własne ale również innych uczestników dróg. Ograniczona zdolność postrzegania i spowolniona reakcja takich osób na to, co dzieje się na drodze może doprowadzić do tragedii.

 

Żródło: KMP Zamość, fot. pixabay.com