Już od jutra na Historycznym Szlaku Lubelskiego Koziołka stanie figurka LuCKa. Koziołek biznesmen będzie już czwartą tego typu rzeźbą w mieście. Do dziś na szlaku mogliśmy spotkać koziołka Onufrego, Kazika i Stasia.
Koziołek LuCeK stanie na tarasie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i restauracji 2PiEr. Uroczyste odsłonięcie rzeźby nastąpi podczas konferencji prasowej w piątek, 19 sierpnia o godz. 12. Wydarzenie organizowane jest przez LCK, restaurację 2PiEr oraz Fundację Lubelskie Koziołki.
LuCeK jest już czwartym koziołkiem na trasie Historycznego Szlaku Lubelskiego Koziołka. Pierwszy – Onufry stanął na schodach Ratusza z końcem stycznia 2022 roku. Koziołek otrzymał imię na cześć cieszącego się ogromnym uznaniem i sympatią wieloletniego trębacza miejskiego – Onufrego Koszarnego.
Drugim koziołkiem, który pojawił się na Szlaku Lubelskiego Koziołka jest Kazik. Od 7 maja pilnuje Bramy Krakowskiej a jego imię pochodzi od Króla Kazimierza, za którego panowania został stworzony ten element fortyfikacji. Trzeci koziołek – Staś 30 czerwca stanął przy wejściu do starego budynku szpitala SPSK 1 przy ul. Stanisława Staszica.
Jak zapewnia na swojej stronie Fundacja “Lubelskie Koziołki”, rzeźb na szlaku będzie przybywać. “(…) Naszym celem jest systematycznie rozbudowywanie Szlaku o nowe rzeźby, dzięki czemu z przyjemnością będziemy do niego wracać, aby odkrywać nowe miejsca w naszym wspaniałym Lublinie”.