88-letnia mieszkanka Lublina uwierzyła, że członek jej rodziny spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze. Oddała oszustom wszystkie oszczędności i złotą biżuterię.
Do oszustwa doszło w ostatni weekend. Na numer stacjonarny 88-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła kobieta podająca się za jej synową.
– Rozmówczyni w przypływie dużych emocji zaczęła opowiadać, że spowodowała wypadek i została zatrzymana przez policję. Po chwili przekazała słuchawkę mężczyźnie, który miał być policjantem z komendy miejskiej w Lublinie. Sprawca oświadczył, że emerytka musi wpłacić kaucję za synową, aby ta nie trafiła do więzienia. W trakcie rozmowy 88-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosi się kurier – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.
Jak dalej przekazuje policja, niestety starsza kobieta uwierzyła w historię i aby ratować synową przekazała oszustom wszystkie swoje oszczędności oraz złotą biżuterię. Łączne straty oszacowano na ponad 30 tys. zł.
Policjanci poszukują przestępców.
– Apelujemy o rozsądne podejmowanie decyzji finansowych. Policjanci, prokuratorzy czy urzędnicy nigdy nie proszą emerytów o przekazanie jakichkolwiek sum pieniędzy. Nie dzwonimy z prośbą o pomoc w zatrzymaniu sprawców ani z informacją o konieczności zapłaty kaucji za członka rodziny. Tak działają oszuści! – przypomina nadkom. Gołębiowski.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lublinie znajduje się przy ul. Bernardyńskiej 5. Kontakt pod numerem telefonu 815 343 887.