Pracownik jednej z firm zdecydował się oddać firmowego mercedesa w ręce 26-latka z gminy Dzierzkowice. Mężczyzna miał wyczyścić tapicerkę. Zamiast tego wybrał się nim do sklepu po alkohol. Przejażdżka zakończyła się dachowaniem i całkowitym zniszczeniem auta.
Do zdarzenia doszło w piątek, 21 października. Tego dnia pracownik jednej z firm zdecydował, że odda w ręce 26-latka z gminy Dzierzkowice (powiat kraśnicki) służbowe auto. Zlecenie obejmowało jedynie upranie tapicerki. Dodatkowo mężczyzna podkreślił, żeby nikt nie jeździł mercedesem. Jak się niebawem okazało jego wytyczne zostały zupełnie zlekceważone.
26-latek nie wykonał do końca zleconej mu pracy. W międzyczasie uznał, że najlepszym pomysłem na spędzenie reszty czasu będzie picie alkoholu z kolegą. Jednak nie to było najgorsze. Kiedy skończył im się alkohol stwierdzili, że muszą uzupełnić zapasy. Po trunki udali się mercedesem klienta. Za kierownicę wsiadł pijany 26-latek.
Mężczyźni jadąc do sklepu spotkali jeszcze z dwóch następnych kolegami. Kolejni biesiadnicy wsiedli do auta. Pijany 26-latek jechał coraz szybciej. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Podczas wypadku auto zniszczyło kilka świerków, tunel ogrodowy oraz betonowy płot.
Mężczyźni zakończyli imprezę na dachu na terenie cudzej posesji. Koledzy 26-latka zaraz po tym jak zdołali opuścić auto rzucili się do ucieczki. Właściciel posesji zastał we wraku już tylko kierowcę.
O wypadku służby poinformował automatycznie rozbity mercedes
– Kiedy policjanci zjawili się na miejscu, 26-latek zmieniał wersje zdarzeń. Przebadany na zawartość alkoholu „wydmuchał” ponad 3,5 promila. Okazało się też, że ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a także wydaną decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień. Został zatrzymany, a kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Ostatecznie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – informuje mł. asp. Paweł Cieliczko z KPP Kraśnik.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lublinie znajduje się przy ul. Bernardyńskiej 5. Kontakt pod numerem telefonu 815 343 887.