Do mieszkańca Świdnika napisała osoba podająca się za jego syna. Prosił o pomoc finansową. Mężczyzna zorientował się, że został oszukany dopiero gdy odwiedził go drugi syn.
71-letni mieszkaniec Świdnika oszustwo zgłosił policji. Mężczyzna wyjaśniał, że napisała do niego osoba podająca się za jego syna. Twierdził, że telefon wpadł do toalety. Prosił o pieniądze na nowy.
– Mężczyzna postępował zgodnie ze wskazówkami „syna” i dokonał trzech przelewów na wskazany przez rozmówcę numer rachunku bankowego. W sumie przelał prawie 7,5 tys. zł. Dopiero, gdy odwiedził go drugi syn, który skontaktował się z bratem wyszło na jaw, że doszło do oszustwa – informuje st.asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji.
Policja przypomina, że oszuści często stosują metodę podszywania się pod znajomych czy rodzinę i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. – Aby nie paść ofiarą oszustów radzimy weryfikować czy taka wiadomość jest prawdziwa. Najpierw skontaktujmy się z nimi telefonicznie i upewnijmy się, czy faktycznie to oni potrzebują tego rodzaju pomocy. Nie kierujmy się pośpiechem, lecz zdrowym rozsądkiem! – przypomina st.asp. Domaradzka.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lublinie znajduje się przy ul. Bernardyńskiej 5. Kontakt pod numerem telefonu 815 343 887.