72-letnia mieszkanka Zamościa dała namówić się rzekomej konsultantce do zainstalowania programu, jak się okazało do zdalnej obsługi pulpitu. Uwierzyła w możliwość szybkiego pomnożenia pieniędzy. O wypłacie oszczędności z jej konta dowiedziała się po kilku dniach.
Kobietę zainteresowała reklama dotycząca możliwości inwestycyjnych na giełdzie. Z końcem listopada zdecydowała się podać swój numer telefonu. Tego samego dnia zadzwoniła do niej „konsultantka”.
– Wyjaśniła 72-latce, w jaki sposób może szybko zarobić duże pieniądze. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji była konieczność wpłaty 1000 złotych oraz instalacja odpowiedniego programu. Pokrzywdzona instruowana przez kobietę zainstalowała i uruchomiła program, jak się okazało do zdalnej obsługi pulpitu. Później za pośrednictwem bankowości mobilnej weszła na swój rachunek i wykonała przelew na wskazane przez kobietę konto – wyjaśnia asp. sztab. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość.
Starsza kobieta rozmawiała również z drugim przedstawicielem rzekomej firmy inwestycyjnej. Mężczyzna przedstawił jej wizję zarobienia sporych pieniędzy. Niczego nie podejrzewająca 72-latka czekała na pierwsze dochody z inwestycji. Niestety jej nadzieje szybko rozwiał sms z jej banku. Poinformowano ją w nim, że z jej konta dwoma przelewami wypłacono wszystkie oszczędności.
Wizyta w banku tylko potwierdziła przykrą sytuację. Kobieta straciła wszystkie oszczędności – ponad 38 tys. zł.
Wczoraj sprawę oszustwa zgłosiła na policję.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lublinie znajduje się przy ul. Bernardyńskiej 5. Kontakt pod numerem telefonu 815 343 887.