41-latkę po pościgu zatrzymali puławscy policjanci. Jechała z 9-letnią córką, miała blisko 3 promile i próbowała przekupić mundurowych.
Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na trasie Celejów – Wąwolnica w powiecie puławskim. Policjanci z puławskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zwrócili uwagę na samochód marki Renault, który nie trzymał toru jazdy. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać auto do kontroli drogowej. Jednak kobieta siedząca za kierownicą renaulta zamiast się zatrzymać rozpoczęła ucieczkę. Odjechała w kierunku Wąwolnicy. Policjanci podjęli pościg, który zakończył się w miejscowości Mareczki.
Za kierownicą renaulta siedziała 41-letnia mieszkanka gminy Wąwolnica. Wraz z nią w aucie była jej 9-letnia córka. Stan kobiety dodatkowo wzbudziła w policjantach podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Aby to potwierdzić wezwali na miejsce mundurowych z Nałęczowa.
“Bądźcie ludźmi…”
– W trakcie oczekiwania na przyjazd patrolu, 41-latka zaczęła prosić policjantów, żeby “byli ludźmi” i ją puścili oraz że “da się to załatwić” inaczej – mówi kom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy. – W pewnym momencie wyjęła z saszetki banknot 200-złotowy i wcisnęła go w dłoń policjantowi znajdującemu się bliżej niej. Na takie zachowanie mogła być tylko jedna reakcja i tak też zrobili policjanci. 41-latka została przez nich poinformowana, że w związku z próbą wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych zostaje zatrzymana, a banknot zostaje zabezpieczony procesowo – relacjonuje komisarz.
Po chwili na miejsce przyjechali policjanci z Nałęczowa, którzy sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że ma 2,7 promila alkoholu w organizmie! 41-latka trafiła do aresztu. Natomiast dziewczynką zajął się jej maż.
– Wczoraj 41-latka usłyszała zarzuty i została przesłuchana. Jest podejrzana o próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom, w zamian za odstąpienie przez nich od obowiązków służbowych, kierowanie samochodem renault w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej – wymienia kom. Rejn-Kozak.
Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego. Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lublinie znajduje się przy ul. Bernardyńskiej 5. Kontakt pod numerem telefonu 815 343 887.